Turistika: sportovní aktivita pro každého!

Hledáte sportovní aktivitu, která nebude klást požadavky na sportoviště, ani speciální vybavení? Tak možná právě tou pro vás může být turistika, která tyto atributy splňuje. Věnují se jí příznivci napříč věkovými kategoriemi. Chůze je pro tělo nejpřirozenější pohyb vůbec. Navíc lidské tělo je přirozeně uzpůsobeno k pravidelnému pohybu, pokud mu tedy tuto možnost neumožníme, mohou se později objevovat i zdravotní komplikace spojené s ochablým svalstvem. Lidé, kteří mají nedostatek pohybu, mají též větší náchylnost k civilizačním chorobám. Zkrátka tělo pohyb potřebuje, proto bychom mu ho měli v adekvátní míře dopřávat.

Společné kempování

Turistika představuje nenáročnou pohybovou aktivitu, kterou je možné začít provozovat v jakémkoliv věku. Má tu výhodu, že není odkázána na sportoviště a dokonce se jí vyhýbá i náročnost co se požadavků na vybavení týče. Jediným prvkem by měly být kvalitní trekové boty, které zajistí snadný průchod i složitým terénem. Mnoho začínajících turistů právě tento prvek výbavy podceňuje. Přitom jsou turistické boty klíčové, hlavně pokud se rozhodnete pro náročnější terén. V případě nepřízně počasí, může být povrch velmi kluzký a snadno by mohlo dojít k úrazu.

Hromadná túra

Tyto speciálně upravené boty mají širší vzorek, který zajistí stabilitu i na nezpevněných trasách. Zároveň ochrání chodidla před zimou či vlhkem. V létě zase boty příjemně odvětrávají. Oblečení pak volte dle aktuálního počasí či ročního období. Mějte na paměti, že pokud se vydáváte do hor, oblečte se tak, jako by bylo o 10 stupňů méně. V létě si vystačíte s běžným sportovním oblečením, na zimní túry se ale vyplatí zainvestovat alespoň do funkčního a termoprádlo. To vás ochrání před zimou a zároveň odvede přebytečný pod od těla. Nezapomínejte ani na pokrývku hlavy, která je též nesmírně důležitá. Další vybavení zvolte dle svého uvážení.