Internetové stránky pro maminky

Každá novopečená maminka čelí útoku v podobě rad a připomínek zasloužilých matek z okolí, ať už jsou to babičky, tetičky, nebo třeba tchyně. Rady o které však doopravdy stojí obvykle nedostane, a tak je potřeba hledat kýženou podporu jinde. Tyto webové stránky jsou rájem pro novopečené maminky, které si ještě nejsou tak úplně jisté. 

matka s dcerou

Modrý koník

Asi nejnavštěvovanější doménou pro maminky jsou stránky s názvem Modrý koník. Jedná se o komplexní webové stránky, které nabízejí hned několik různých frakcí.

  • Bazar – bazárky jsou pro maminky velmi oblíbené. Nakupovat kompletně novou výbavičku pro miminko, které neskutečně rychle roste, je totiž mnohdy zbytečně nákladné, zvláště, když lze spoustu věcí koupit za lepší cenu od jiných maminek, kolikrát v bezvadném stavu, a pak je zase dále prodat. Stránky modrý koník nabízejí svým uživatelkám využití internetového bazaru, kde mohou jak prodávat, tak nakupovat. Nejsou zde však k dostání jen dětské věci, ale každodenní potřeby, elektronika, potřeby pro ruční práce, a zkrátka vše, co maminky běžně využívají.
  • Skupiny a fóra – právě zde se maminky mohou bavit o všem možném, sdílet své zkušenosti, a přidávat nové příspěvky s radami a poznatky, které poslouží dalším maminkám. Jsou zaměřené na určité kategorie, a využívají maminky, které mají nějaký problém. Jednoduše zde svůj problém napíšou, položí otázku, a kterákoliv jiná maminka, která má s tímto problémem zkušenosti, zde může odpovědět.
  • Zeď – funguje podobně jako zeď na populární sociální síti Facebook. Jen je tvořená příspěvky maminek, které jsou o těhotenství, porodu, dětech, věcech pro děti, a spoustě dalšího.
  • Poradny – poradny slouží k získání rad od odborníků, a to na velké spektrum témat, které maminky zajímá.
  • Soutěže – zde naleznete velké množství soutěží o různé přípravky, doplňky, pomocníky apod.

žena s kojencem

Motherclub

Tato česká stránka s anglickým názvem je rovněž plná šikovných rad pro maminky dětí všech věkových kategorií. Najdete zde nejrůznější tipy na zábavu pro děti, dozvíte se o dětských nemocích, rady pro psychickou pohodu v mateřství, péče o miminko, i příběhy jiných matek, informace o vývoji dítěte, ale také zde naleznete šikovné recepty a mnoho dalšího.