Opatrná jízda

Vzpomínám si, jak jsem se chystala dělat řidičský průkaz. Řeknu vám, že jsem z toho byla úplně vyklepaná. Když jsem se potom s učitelem sedla do auta, abych udělala už konečně závěrečné jízdy, tak to vypadalo tak, jako kdybych nikdy do žádné autoškoly vůbec nechodila. Jako kdybych nečetla vůbec žádnou knihu o autoškole. Vůbec nic jsem si nepamatovala a nemohla jsem se nic vybavit. Věřte mi, ale opravdu jenom stěží jsem si dokázala vybavit to, jak nastartovat auto. Byla jsem úplně v šoku a celá jsem se klepala a potily se mi ruce. Ale naštěstí si toho všiml taky můj učitel v autoškole, který mi řekl, jestli jsem v pořádku.

Vždy jezdím opatrně.

Jeho otázka mě opravdu hodně zaskočila. A vůbec jsem tuto otázku v hodině autoškoly nečekala a řekla jsem mu, že se opravdu hodně nervózní, že mám strach, že zkoušky vůbec nedám. To, protože moje rodina mi říkala, že zkoušky musím udělat úplně napoprvé, protože opravdu ceny zkoušek je opravdu hodně drahé, že by na to rodina neměla peníze. A možná tohle mě opravdu hodně stresovalo, tak jsem se svěřila panu učiteli v autoškole. Nakonec to všechno dopadlo tak, že je jsme jeli asi až za dvacet minut, dokud jsem se úplně neuklidnila. A víte, jak to nakonec celé dopadlo?

Konečně mám řidičák.

Samozřejmě, že jsem jízdy v autoškole udělala opravdu ihned napoprvé. Ani nevíte, jakou jsem měla radost. Další asi dvě hodiny potom, co jsem udělala úspěšně jízdy v autoškole, jsem byla taková celá zkamenělá a tuhá, protože jsem nemohla uvěřit tomu, že jsem uspěla konečně v autoškole. Tohle přesně byl můj sen. Mnoho lidí touží po řidičské oprávnění, tak taky musí hodit autoškoly, kde se učí řídit. Ale taky znám pár lidí, kteří si udělají raději rychlo kurz, kde se učí jenom řídit a vůbec nechodí v autoškole na teorii. Já bych si to tedy vůbec netroufnula vynechat. I teorii v autoškole beru opravdu vážně, takže bych na ty hodiny i tak opětovně chodila. Člověk nikdy neví.