Zapáchající perský koberec

Také si občas rádi doma sednete na zem, namísto do křesla sedací soupravy? Má to něco do sebe, pokud je na podlaze měkký koberec, můžete se na něj na okamžik „natáhnout“, protáhnout záda, anebo si tu třeba zacvičit, meditovat, provozovat jógu, protahovací cvičení, cviky s gymnastickými míči atd. Koberec na podlaze je i vhodné prostředí pro karetní a deskové hry, skládanky puzzle, a klidně může posloužit pro posezení s kávou, čajem a nějakým zákuskem.

perský koberec

K posezení na koberci mohou u vás na návštěvě přistoupit i vaši přátelé, není to sice obvyklé, sedět namísto u konferenčního stolku přímo na podlaze, ale v rámci recese a hraní společenských her to může přijít vhod. Má to však jednu podmínku – že koberec bude měkký, a hlavně čistý.

Domníváte-li se, že jej stačí pouze vysmýčit vysavačem, a tím všechno končí, mýlíte se. Běžné sáčkové vysavače nezvládnou nasát veškeré nečistoty, část z nich ulpívá na vláknech a časem tu vytvoří souvislý povlak, který nejen, že potlačuje původní barvu koberce, ale je i zdrojem zápachu.

prodej koberců

A teď si představte, že si na zemi rozložíte vaší oblíbenou deskovou hru, a nasajete do nozder směsici pachů, v nichž se zobrazí výpary z kuchyně a váš pot, to vše podrobeno bakteriálnímu rozkladu. Bude to podobné, jako kdybyste měli před nosem použité ponožky.

Pokud si chcete dopřát doma v poklidu nějaké cvičení či meditaci na podlaze, a budete tam sami, zápach z koberce si sice uvědomíte, ale nebudete tento zážitek mít s kým sdílet, takže v zásadě o nic nepůjde, ale co tomu řekne vaše návštěva? Pravdou je, že vůně lidského potu je jedním z partnerských afrodiziak, ale přece jen to má své meze, a silně páchnoucí koberec asi nebude to pravé „ořechové“.

Připadá-li vám zápach perského koberce na podlaze nepříjemný, je čas zajistit čištění perských koberců mechanismem, který má větší čisticí potenciál, než běžný sáčkový vysavač.