Jaké vlastnosti v nás probouzí Internet


Netrpělivost – tuto vlastnost bohužel Internet podporuje v některých lidech, není sice primární příčinou, ale vhodným „médiem“. Projevuje se například tak, že více než polovina uživatelů, kteří sledují nahraná videa na You Tube a podobných zdrojích typu sociálních sítí, z dotyčné stránky odchází, jestliže se nenačtou do deseti sekund.
připojené kabely
Lenost – člověk je tvor veskrze lenivý, není schopen trvalého výkonu po dobu 24 hodin denně, aby neustále pracoval nebo vykonával nějakou činnost bez přestávky a odpočinku. Více než jednu třetinu života prospíme, jednu čtvrtinu času projíme a na všechno ostatní nám zbývá pouze 40 procent. To takový robot, ten zvládne makat nonstop. V praxi v online světě to funguje tak, že téměř veškerou činnost související s jeho provozem obstarávají tzv. booti.
Touha po moci nad druhými – touha ovládat někoho druhého je jednou z nejnebezpečnějších forem trestné činnosti a do této terminologie pochopitelně spadá i počítačová kriminalita. Víte, že až třicet tisíc webových stránek denně je v současné době prolomeno hackery?
Chuť na sex – virtuální svět je velice lákavým prostředím pro sdílení a inspiraci v oblasti sexuality. Erotika a pornografie byly v polovině 90. let dokonce hnacím elementem rozvoje Internetu a dokonale prověřily jeho skutečné možnosti. Platí to ovšem i dnes, což prokazuje i fakt, že téměř 40 procent veškerých webů je zaměřených tímto směrem.
deska pcb
Závislost – být na něčem drogově závislý je pochopitelně tragické, rozhodně nejde o závidění hodnou situaci, zvláště u nebezpečných „tvrdých“ drog. Těmi závažnými jsou ovšem také psychické závislosti na některých činnostech. Psychologové mají pro tuto chorobu vyhrazen zvláštní termín, s nímž se pracuje v léčebné terapii. Její úspěšnost je poměrně vysoká, obnáší to však dlouhé hodiny náročných léčebných procedur. V této souvislosti hovoříme pochopitelně o závislosti na využívání Internetu. Tímto neduhem trpí až šest procent populace, toto číslo však neustále roste a odhaduje se, že za deset let bude minimálně dvojnásobné.