Několik závažných důvodů, proč by měla každá žena meditovat

§ Civilizační choroby
§ Deficit spánku
§ Neustálý shon
§ Vysoká míra stresu
§ Neustálá zodpovědnost
§ Nedostatečný prostor pro relaxaci
§ Stálé emocionální napětí
§ Neschopnost si oddechnout
§ Neexistence osobního prostoru

meditace

Tohle všechno jsou věci, které zná každá vdaná žena, každá zodpovědná matka. Téměř není možné si najít čas sama pro sebe, a pokud ano, kde jenom o pár minut denně, které jednoduše nestačí.

Najděte si čas sama pro sebe
Každá člověk potřebuje vlastní prostor, kde by se mohl nerušeně uchýlit ke svým myšlenkám a k tomu, co si potřebuje vyřešit sám. Všichni občas potřebujeme klid, vypnout a zrelaxovat. Ovšem problémem dnešní společnosti je fakt, že málokdo z nás skutečně relaxovat umí.

Pojem relaxace téměř neexistuje
Jsme natolik zavaleni zodpovědností a povinnostmi, že si relax představujeme u televize, s mobilem v ruce, nebo posloucháme hudbu a čteme si, nebo se věnujeme seberealizaci na sociálních sítích. Jenomže ve své vlastní podstatě ani jedno z toho není relaxace v pavém slova smyslu.

Co je to tedy pojem „relaxování?“
· Nejlépe ticho v místnosti nebo někde v klidné přírodě
· Ideálně někde, kde nejsou další lidé, kde jste odtržena od civilizace
· Neposlouchat hudbu, nečíst, nevěnovat se žádné činnosti
· Jednoduše vnímat jenom vlastní tělo a vlastní myšlenky

odpočínek

Pojem transcendentální meditace

Ta se k nám dostala ze staré Číny a Indie, kde je považována za léčebnou. Moderní vědci potvrdili, že meditace snižuje hormonální nevyrovnanost a také zbavuje stresu. Navíc se vyhnete častým bolestem hlavy a zvýšíte si tím práh bolesti. Navíc podle vědců trénujete mozek, zvyšujete jeho výkon, ale také vám může stoupnout inteligenční kvocient! Také se může stát, že při pravidelném provádění meditace nebudete cítit bolest.