Uber aneb služba, jejíž osud visí na vlásku

Uber (čteno úbr) je oblíbenou službou poslední rok. Lidé vyloženě nechávají taxi služby ležet ladem a raději se svezou prostřednictvím této služby. Proto jste pravděpodobně zaregistrovali mediální událost, že se pražští taxikáři proti této službě bouřili. Není divu. V někdejším seriál vysílaném na Stream.cz s názvem Praha versus Prachy se odvážný klučina jménem Janek Rubeš postavil čelem zlodějským praktikám taxikářů. Jejich přemrštěné ceny a přetočené taxametry šokovali celou zemi. Ale o tom až později.

automobil ilustrace
Proč je takový poprask kolem Uberu?

Ve městech se objevila další konkurence, proto jsou taxikáři tak rozčilení. Přichází o peníze, obvykle turistů. Taxikáři často číhají zrovna na neosvícené skupinky turistů, z jejichž peněženek rázem zmizí několik stovek korun za obyčejnou jízdu z centra na letiště.


Co to tedy je?

Uber je cenově dostupná doprava provozována ve své podstatě kýmkoliv vlastnící řidičský průkaz a absolvuje Uber školení. Přes mobilní aplikaci si jednoduše vyberete kdy, kam a v kolik a řidič si vás okamžitě nabere, ví, kam pro vás a nejsou zmatky. Uberem se necháte odvést tam, kam potřebujete, navíc k tomu nepotřebujete rezervaci. Skvělé je, že si můžete vybrat, s jakým Uberem se svezete. Pokud se vám zrovna nechce sedět ve starém autíčku, můžete si zvolit luxusnější volbu. Co takhle jízda SUV nebo černým bourákem?
Jsou nabízeny čtyři druhy tříd:
· Ekonomická
· Prémiová
· Bezbariérová
· Spolujízda
žluté taxi
Je tedy čistě na vás, jakou z těchto tříd si vyberete. Zda jedete z hospody domů či na velkou oslavu, rozhodnutí a případné domluva je jen na vás.
Uber se rozrostl do mnoha velkých měst po celém světě. Svést se s ním můžete nejen v Praze, ale i San Francisku a dalších 630 městech. Pokud vás téma Uber zaujalo, podrobnější informace naleznete na jejich internetových stránkách či v mobilní aplikaci. Přejeme vám příjemnou jízdu!