Hydratace pro každý typ pleti

Při hydratace pokožky dochází u většiny žen k několika zásadním chybám. Ty, co mají mastnou pleť, nehydratují vůbec. Ty, co mají suchou pleť, hydratují příliš. A ty, co mají smíšenou nebo problematickou pleť, hydratují nesprávným způsobem. Jednoduché pravidlo zní, že každá pleť by měla být hydratována!

·         Pokud trpíte mastnou pletí, rozhodně hydrataci nevynechávejte. Pokožka je sice mastná, ale hloubkově může trpět nedostatkem zvláčnění. Zvolte proto takový typ krému, který pohltí mastnotu a zároveň zabrání nadměrné tvorbě mazu.
krém a růže

·         V případě, že se Vaše pokožka odlupuje a neustále se na ní objevují šupinky, máte suchou pleť. Vyberte si proto mastnější druh krému, který bude dostatečně zvláčňující, a nebudete se muset mazat několikrát denně.

·         U smíšené pokožky je důležité vědět, čím hydratovat. Žijeme přeci jen v době, kdy už je kosmetika na vysoké úrovni, a krémy na smíšenou pleť jsou dostupné. Špatným řešením je mazat si pouze části suché a mastné vynechávat.

·         problematickou pokožkou dochází k největším bojům, ale ani tady není nic ztraceno. Zvolte krém, který omezuje tvorbu kožního mazu. Pokud vám to situace dovolí, doporučuje se také pleť několikrát denně opláchnout čistou vodou a opět namazat. Pozor na takzvané „těžké“ krémy, které pleť zatěžují svým složením. Poznáte je podle toho, že Vám pleť po nanesení připadá mastná a nevzdušná, zkrátka „těžká“.

krém na pleť

Čím hydratovat?

Už jsme se dozvěděli, že hydratovat musíme za každou cenu. Nyní si řekneme čím. Nejzákladnější způsob, jak můžeme hydratovat, je použití krémů. Každá žena by měla mít ve svém kosmetickém arzenálu několik typů krémů. Do první kategorie patří DENNÍ a NOČNÍ. Na noční péči mnoho žen zapomíná. Když ovšem spíme, pleť je v klidu a hydratace probíhá mnohem intenzivněji. Důležité je také rozlišit krémy podle jejich místa nanesení, tedy PLEŤOVÉ a OČNÍ. Rozhodně není vhodné mazat oblast očí stejným druhem krému jako zbytek obličeje. Krémy na takové užití nejsou přizpůsobeny a mohou vyvolat podráždění očí a alergii.

 

Pozor na použití správných opalovacích krémů! Volte jednoznačně pouze ty, které jsou přizpůsobené k použití na obličej!