Co je na konferenčním stolku z masivu tak zajímavého

Není vyroben z odpadu – současná doba je plná různých rozporů a mezi ně patří i některé úsporné metody, které ovšem nepřináší žádoucí efekt. Kupříkladu se dnes vyrábí celá řada produktů z odpadového recyklátu, s různými kompromisy z hlediska užitné hodnoty a kvality či životnosti, na druhé straně se v některých subjektech nehorázně plýtvá cennou výchozí surovinou, takže výsledek je přinejmenším rozporuplný. Jako příklad bychom mohli uvést dřevotřísku či štěpkovou desku. Lisováním se směsí pojiva vznikají desky a ty pak opatřené laminem či dýhou putují do obchodních center, kde ovšem nemohou konkurovat masivnímu dřevu. Problematická jsou zejména pojiva, která mohou obsahovat toxické složky, což vás u konferenčního stolku z masivu nepotká.

zápisník a šálek kávy na stolku

Opracování – dřevěný masiv se mnohem snáze opracovává a snadno se dosahuje různých oblých tvarů, zatímco u odpadového materiálu se syntetickými pojivy to tak jednoduché není, a mnohdy to ani není možné. Ostré hrany jsou pro dřevotřísku typické a v domácnosti jsou i nebezpečné při pádu, zvláště u malých dětí. Na zaobleném rohu dřevotřísky se dýha neudrží a laminovaný povrch nevypadá přirozeně. Pohled na masivní dřevo vás ovšem přesvědčí o opaku.

Je reprezentativní – cokoli je vyrobeno z masivního dřeva, ať už je to hračka pro děti, truhla, psací stůl, komoda či šatní skříň, bude to působit přirozeně a zároveň prakticky a mnohdy až luxusně. Stačí jen letmý pohled na takový nábytek, na jeho přirozenou kresbu letokruhů, a je vám jasné, že to není pouhá náhražka, ale skutečný dřevěný výrobek. Nemusíte pronést jediné slovo a vaše návštěva se o této skutečnosti okamžitě dovtípí.

stolek z masivu

Snese větší zátěž – dřevotřískový nábytek nesnese vyšší hmotnosti, může se časem rozviklat, praskat ve spojích, odlamovat se v rozích atd. Na konferenční stolek z dřevotřísky se budete zdráhat postavit, když budete zrovna potřebovat vyměnit v lustru žárovku, anebo budete na rozpacích, když se budete chtít o stolek vší silou nohama zapřít a udělat si doma pohodlí.