Jak na weobé stránky

Byla jsem velmi překvapená, když jsem v páté třídě měla za úkol udělat webové stránky. Vůbec jsem nevěděla, co to je. Sice ano, měli jsme informatiku ve škole, ale já jsem tomu nerozuměla. A musím říct, že jsem byla velmi vyděšená, když moje učitelka se na mě zlobila. Řekla mi, že jsme tyto webové stránky probírali celý jeden rok. Sice je to pravda, ale nikdy jsem to nepochopila tak webové stránky pro mě byly jako španělská vesnice. Anebo jako čínské písmo. Vůbec webovým stránkám nerozumím.

Na webu je všechno.

Co to vůbec znamená? Web a webové stránky není nic pro mě vždycky jsem měla za to, že to někdo udělá. Nikdy by mě nenapadlo, že tohle budu někdy dělat já sama. Nikdy jsem tohle nechtěla. Sice mám ráda počítač, ale já tam pouze nakupuji anebo si hraji hry. A co třeba v páté třídě? Co jsem měla dělat v páté třídě? Sice jsem ještě nenakupovala, protože jsem neměla peníze, ale hrála jsem tam hry. No a musím se přiznat, že jsem v hodinách informatiky nedávala vůbec pozor, takže jsem nic nepochopila. Vím, že je to moje chyba. Nicméně ale učitelka musí chápat, že nejsem technický typ.

Je pro vás web lehký?

A že vůbec nerozumím webovým stránkám. Webovky nikdy nebyly nic pro mě. Vždyť já ani nevím, jak nainstalovat do počítače nějaké věci a programy. A programy jsou pro mě velmi složité. Nikdy jsem tomu nerozuměla. Navíc, to ani k životu nepotřebuji. Nyní jsem dospěla. A jako dospělá pouze nakupují. Takže vyrábět nějaké webové stránky vůbec nepotřebuji. Občas si tam zahraji hry anebo si pustím nějaký film. Stáhnout film taky umím. Nicméně, webovky ale nikdy potřebovat nebudu. Na výrobu webových stránek si kdyžtak najmu nějakého profesionála, a to mi stačí. Myslím, že věci, co člověk nepotřebuje k životu a nevyužijete to, tak proč by si s tím člověk nějak lámal zbytečně hlavu? Raději se budu věnovat jinému studiu.