Udržujte svou prostatu zdravou

Prostata je malá žláza, která je důležitá pro každého muže. Zvětšená prostata je téma, které zajímá velkou část mužské populace. Se zvětšujícím věkem muže, dochází k nerovnováze hormonu testosteronu. Prostata je v podstatě žláza, která obepíná močovou trubici a tím jak se zvětšuje utlačuje průchod moče z močového měchýře. Proto u muže dochází k diskomfortu u močení. Často pociťují bolestivé a obtížné močení. Proto nezanedbejte první příznaky tohoto problému. Včasná léčba může zmírnit obtížné močení. Rizikové faktory jsou věk, obezita, dědičné faktory, cukrovka, vysoký krevní tlak. I určité potraviny můžou vyvolávat problémy s prostatou a proto by se neměli konzumovat často. Do rizikových potravin patří u mužů luštěniny, vojtěška a dokonce i sója. Proto na tyto potraviny dávejte pozor.

Doktor v bílém plášti

Už při prvních příznacích je vhodné udělat první kroky k preventivní léčbě prostaty i volně prodejnými léky. Jsou dostupné v lékárnách a ve většině případů to jsou léky přírodního původu, které usnadní průchodnost močové trubice a tím usnadní potíže při močení. Vždy je ale dobré zvážit návštěvu lékaře a zkontrolovat zda se jedná o nezhoubné zvětšení prostaty. Další způsob léčby může být ambulantní léčka sterilní párou ve specializovaných zdravotních střediscích.

Detail ilustrace prostaty

Jedná se o velmi účinnou metodu jak zprůchodnit močovou trubici. Sterilní pára ničí přebytečné buňky. Negativní stav prostaty může ovlivnit kouření, alkohol, sedavé zaměstnání, stresové faktory, těsné spodní prádlo, saunování, častá cyklistika. Prevence jak si udržet správnou a zdravou funkci prostaty je preventivní pití vhodných bylinných čajů, dodržování zdravé životosprávy, pravidelný pohyb a pravidelný sex. Sex je pro každého muže velmi důležitým faktorem ke spojenému životu a je skvělou metodou prevence prostaty. Tak na to pánové pamatujte.