Školní batoh pro naše dítě

S nástupem potomka do školy přichází i nutnost pořídit mu nezbytné vybavení. Jednou z nejdůležitějších věcí je kromě školních pomůcek i školní batoh, který nutně potřebuje každý školák. Ale vybrat batoh, který by neničil tělesný aparát dítěte není zas tak snadné. Nepodlehněte vašemu předškolákovi nadšeně jásajícímu u batohu se Spongebobem někde ve vietnamské tržnici. Je dost pravděpodobné, že dlouho nevydrží a hlavně, že si jeho nošením zkřiví páteř. Raději běžte do obchodu, kde nabízejí kvalitní výrobky, i když batoh bude o dost dražší. Zdraví vašeho potomka přece za to stojí a určitě ho vynosí déle.
kluk s batohem
Pokud už míříte do obchodu nebo se chystáte projíždět e-shopy, hledejte ergonomicky tvarované školní tašky, které se přizpůsobí zádům vašeho potomka. Šířka batohu by neměla přesáhnout linii ramen. Dejte pozor na příliš velkou hloubku. Těžký batoh by stahoval záda dítěte dolů, a to by kvůli vyrovnávání pohybu zatěžovalo jeho krční páteř. Dbejte také na ramenní popruhy. Jejich šířka by měla být minimálně čtyři centimetry. Je nevhodné je mít příliš blízko krku, aby se dítěti neodírala kůže. Popruhy vždy dobře nastavte. Batoh nesmí školákovi sjíždět z ramenou. K tomu je užitečný hrudní pás, který spojuje oba popruhy. Díky němu se přenáší část váhy do pánevní oblasti a páteř díky tomu není tolik zatěžována.
stará škola
Co se týče láhve s pitím, umísťujte ji vždy dovnitř školní brašny. Rodiče často dělají chybu v tom, že pití dětem zastrkují do postranní kapsy. Jeho váha jen na jedné straně batohu naklání páteř na jednu stranu a křiví ji. Skvělým doplňkem jsou reflexní prvky. Školák bude ve tmě lépe vidět, což ocení rodiče i řidiči aut.
Školní batoh dítě provází přibližně 3 roky. Vašemu školáčkovi by se měl líbit, ale nezapomeňte při výběru na výše uvedené vlastnosti. Do zdraví a bezpečí potomka se vyplatí investovat.