S prodlouženou přikrývkou potěšíte své blízké i sebe

Přikrývku raději delší

Stalo se vám někdy, že vaše děti onemocněly a chtěly spát s vámi ve vaší posteli? Tak jste jim nabídli místo vedle vás s tím, že se přikryjí ne dětskou dekou, ale přikrývkou pro dospělé? V tu chvíli si možná vaše ratolesti uvědomily, jak pohodlné je mít nad sebou textilii, které je přesahuje o pár desítek centimetrů, a nabízí jim nebývalý komfort. Proč si podobný komfort nedopřát i pro sebe?

nohy pod přikrývkou

Běžné délky přikrývek jsou dvě stě centimetrů, ale vyrábí se i delší, prodloužené přikrývky, jejichž délka je o dvacet centimetrů větší. Může to pro vás znamenat docela hodně, zejména pokud se občas přistihnete, že vám v noci vykukuje chodidlo zpod peřiny, a někdo z rodiny vás v žertu lechtá, až vás vzbudí, anebo vás probudí chladnější vzduch v místnosti, který citlivé receptory chodidla snadno zaznamenají. S delší přikrývkou si pak snadno chodidla zachumláte pod koncový záhyb a pak už vám vykukovat nebudou.

snídaně v posteli

Každý není střízlík

Když se zaměříte na dámskou obuv, zjistíte, jak obtížné je mnohdy vůbec sehnat výrobek ve větších velikostech. Někteří výrobci zkrátka jaksi nepočítají s tím, že většina žen bude mít chodidlo, připomínající potápěčskou ploutev, jenže přece jen se mezi námi pohybují dívky, jejichž noha neodpovídá jejich výrobním představám. Je spousta dívek, které hrají basket, a svým vzrůstem převyšují například muže – střízlíky, kteří tráví většinu času v kancelářích jako bankovní úředníci.

Basktetbalistky se ale také potřebují v noci něčím přikrýt. A není možné, aby se jednalo o přikrývku pro osoby s vzrůstem o hlavu menším. Kupříkladu muž, jehož výška nepřesahuje 175 cm, bohatě vystačí s přikrývkou 200 nebo 220 cm, ale dívka, vysoká přes dva metry, bude potřebovat větší rozměr na délku. Výrobci s tím naštěstí počítají a na trhu jsou dostupné modely i v délkách 240 cm nebo i 260 cm. Nejsou sice tak časté a běžné, ale seženete je.