Možnosti, jak se v létě ochladit na vlastní zahradě

Horka jsou čím dál tím horší, a tak se stále větší procento Čechů porozhlíží po ideálním osvěžení na svoji zahradu. Každý však máme jiné preference, ale i jiné finanční možnosti, a tak je potřeba volit to, co nám bude vyhovovat nejvíce.

Nízká cena, dlouhá životnost

Hledáte-li něco, co nestojí příliš mnoho peněz, a dlouho vám to vydrží, je ideální volbou zahradní solární sprcha. Ta je pak vhodná i pro zahrádkáře, kteří nestojí o to, aby se vyvalovali ve vodě, a hledají tedy pouze osvěžení, kterého by mohli využít při práci v zahradě. Solární sprchu není potřeba zapojovat do zásuvky, a ohřev vody probíhá za pomoci slunečních paprsků, jedinou další investicí je tedy voda, kterou spotřebujete. Solární sprchu lze pořídit za velmi příznivou cenu, a tak si ji může dovolit každý, kdo má na zahradě třeba i malý kousek místa, kde by mohla stát na rovném a pevném povrchu.

dítě a voda

Něco pro relax

Pokud jste milovníky odpočinku, ideální možností bude vířivka. Zde se už sice jedná o poněkud dražší investici, avšak pokud se spokojíte například s nafukovací verzí, je cena ještě únosná. Čím je však vířivka kvalitnější, tím déle vydrží, lépe funguje, a tím vyšší jsou i náklady. Výhodou vířivky je regulace teploty vody, a tak se nemusíte spoléhat na sluneční záření, nebo čekat na vyhřátí několik dní, jako tomu bývá u bazénu. Je však potřeba vířivku dobře čistit, jelikož čím je voda teplejší, tím více se v ní množí různé bakterie.

luxusní vířivka

Nekonečná zábava

Možností je pak i zahradní bazén, kde se děti zabaví, a dospělí se mohou položit na nafukovací lehátko a klidně odpočívat. Cena bazénu souvisí i s kvalitou, a tedy životností. Nafukovací bazény seženete v řádu stokorun, ty s konstrukcí v řádu tisíců, a ty zapuštěné vás pak vyjdou na desetitisíce. Kromě toho však budete muset zainvestovat i do doplňků a příslušenství, jako jsou schůdky, plachta, dávkovač chemie, filtrace, případně i ohřev vody.