Do Krkonoš s pronajatým vozem nejen v zimě

Krkonoše jsou fascinující pohoří pro mnoho návštěvníků z České republiky i ze zahraničí. Nejde však jen o to, vyšplhat se na nejvyšší vrchol Sněžku a mít pod sebou celou zem, je tu i mnoho dalších přírodních krás, která nikde jinde ve Střední Evropě nenajdete. Kupříkladu pozůstatek severské tundry s květnatými loukami.

Pančavský vodopád v Krkonoších

Do Krkonoš se můžete samozřejmě vypravit autobusem, ale vždy je výhodnější jízda v osobním automobilu, který se pro každého stává velmi pružným dopravním prostředkem. Nejste závislí na jízdních řádech a svůj program si organizujete podle svého. A pokud svůj vůz nemáte z nejrůznějších důvodů k dispozici, lze si jej samozřejmě na kratší i delší čas pronajmout v půjčovně aut v Praze Autopůjčovna Milan.

krása Krkonoš

Zde jsou místa, která byste mohli navštívit, a kam vás pohodlně zaveze osobní automobil z pražské půjčovny. Patří k nejzajímavějším v tomto regionu.

Také vás fascinuje luční kvítí

Mumlavská louka – ta se nachází v tzv. „klidovém území“ a vyplatí se sem vypravit za slunečného počasí. Můžete si tu užít dalekých rozhledů do krajiny ve vyhlídkách nad Labským dolem. Nedaleko odtud budete při výstupu vzhůru míjet Zlaté návrší, kde se rozprostírají krásné horské louky s mnoha druhy lučního kvítí, včetně některých vzácných a chráněných druhů horské vegetace.

Pěnkavčí vrch – vůz zaparkujte ve velké Úpě a vydejte se vzhůru k Pěnkavčímu vrchu nejprve sedačkovou lanovkou na Portášky a dále po Kubátově cestě až k lesnímu průseku, kde bývá v zimě v provozu lyžařský vlek. V létě je tu ideální prostor pro relaxaci a případné testování bezmotorových modelů letadel. Z horních pasáží pěnkavčího vrchu je překrásný výhled na horská panoramata.

Luční bouda – pokud se přece jen vypravíte na Sněžku, sestupte z vrcholu k Luční boudě a užijte se otevřeného prostoru květnatých horských luk, který je typický pro tuto část Krkonoš, a kde jsou zimy opravdu dlouhé, trvající od září až do května.