Masivní dřevo stárne do krásy

Dobrý spánek zkrátka něco stojí. Alespoň by to tak správně mělo být. Pokud se totiž chcete dobře, a především zdravě vyspat, což je důležité a připraví vám to slibný základ pro dlouhý a zdravý život, tak byste si v první řadě měli zvolit kvalitní postel, na kterou se můžete spolehnout. Třeba tu, která je zhotovena z masivní borovice.
Postel masiv borovice je tou ideální volbou a skvělým kompromisem v případě, kdy hledáte kvalitní a zdravý nábytek, který zároveň nebude příliš drahý.
textura stromu

Je jasné, že každý nábytek z poctivého masivního kusu dřeva bude vždy mnohem lepší než nábytek z dřevotřísky, ze kterého se postupně do vašeho interiéru uvolňují jedovaté výpary. Více či méně v závislosti na emisní třídě takového nábytku, ale v zásadě platí, že čím levnější dřevotřískový nábytek si pořídíte, tím vyšší riziko nesete.
holka v posteli
Pokud jde o masivní dřevo, máte na výběr z celé řady dřevin. Jistě budete vybírat nejen podle kvality dřeva, ale také podle výsledné barvy, kterou do vašeho interiéru takový dřevěný nábytek vnese. V zásadě platí, že kvalitnější tvrdší dřevo bývá i barevně více výrazné. I když výjimky existují. Nicméně jen málokdo si může dovolit zakoupit masivní dub, ořech či třeba třešeň. Dobrým kompromisem proto je, zvolit měkčí, a tudíž rychleji rostoucí dřevo, které není tak drahé. To můžete následně nechat namořit do požadovaného odstínu, i když pokud vám jde o to, aby s masivním nábytkem vstoupil do vašeho interiéru kus přírody, vyplatí se vsadit pouze na bezbarvý lak.
borovicové šišky
Vždyť masivní borovice má také své kouzlo! Zakoupený nábytek má spíše světlý odstín, který však působením světla posupně tmavne až do medové barvy. Váš nábytek se vám tak bude krásně barvit přímo před očima, a čím déle ho budete doma mít, tím bude krásnější a vy jej budete o to více milovat. S léty se na něm totiž zvýrazní i přirozená struktura jeho letokruhů.