Konopí a nádorová onemocnění

V podstatě kdyby se vynalezl na světě jakýkoliv lék na rakovinu, tak by to vyvolalo mezi lidmi velkou naději a asi by bylo zrovna jedno, zdali by zrovna v zemi legální nebo se nemocný člověk pohybuje na tenké hraně se zákonem. Život a naději na uzdravení nosíme v sobě všichni a obojí je velmi křehké. Otázka, zdali zrovna konopí neboli marihuana pomáhá onkologicky nemocným pacientům nebo je může celkově uzdravit, je stále bez odpovědi. Ačkoliv dnes je již potvrzeno, že dokáže určité příznaky dostatečně zmírnit. Je to díky kanabinoidům, které obsahuje. Ty v podstatě zmírní nemoc a navíc ještě i vedlejší účinky léčiv.

listy konopí

Výzkum pokračuje

Dá se říci, že to je moc dobře, že se nadále pokračuje ve zkoumání léčebných účinků. Je pouze pár zemí, které se věnují klinickému výzkumu konopí. Země, ve kterých probíhá výzkum této rostlinky jako možného léku na nádorová onemocnění, jsou momentálně Španělsko, Itálie a Velká Británie. Možná jednou, až se opět konopí zlegalizuje, tak se více tato práce podpoří a možná se skutečně začne efektivně proti této zákeřné chorobě bojovat, ale to je velká budoucnost. Prozatím se můžeme i v naší zemi setkat s lidmi, kteří pěstují zakázanou rostlinku v upravené formě, kdy ji mají na svoji léčebnou potřebu.

rostlinky

Španělsko nepodporuje pouhý výzkum, ale i produkuje

V této zemi existuje malá semenná banka Buddha Seeds. Především se zaměřuje na kvalitu konopných semínek, což se samozřejmě odráží v ceně samotné zásilky. Přesto jsou skutečně jedny z nejlepších a dosahují poměrně vysoké úspěšnosti. Samotný majitel firmy patří mezi tvůrce autoflowering odrůd. Především pro vnitřní pěstování. Dále se zde naleznou vysoce kvalitní feminizované strainy. Je pravdou, že když člověka skolí zákeřná nemoc, tak se stébla chytá a poté není rozhodující ani zákon a ani finance. Nezbývá jen očekávat na výsledky, které se možná v brzké době dostaví a lékaři opět budou podporovat léčbu konopím, jako tomu již kdysi dávno bývalo.