Co budete těžit a jaký miner budete potřebovat?

Na začátku každé úspěšné těžby digitálních měn stojí otázka, co konkrétně budete těžit. Najít odpověď nemusí být zrovna snadné, neboť byste měli důkladně zvážit všechny faktory, které rozhodnou o tom, zda vaše těžba bude efektivní, tudíž zda na ní vyděláte. Vždyť zisk je tou hlavní motivací, proč se do potvrzování transakcí vrhá stále více lidí.

měna

Takže je na místě se rozhodnout, zda zvolíte nějakou hodně proslulou digitální měnu, která si stojí slušně na burze anebo naopak poměrně málo známý digitální produkt, který na svou příležitost stále čeká a nabízí vám solidní potenciál, že prorazí na trhu.

Vaše rozhodnutí by se mimo jiné mělo týkat i toho, jakým způsobem můžete zvolenou měnu těžit. Doby, kdy jste si při potvrzování probíhajících transakcí vystačili s výkonným PC, jsou dávno pryč a nevrátí se zpět, s tím počítejte. Volit tak můžete mezi elektronickými penězi, k jejichž získání budete potřebovat GPU nebo těmi, u jejichž těžby se neobejdete bez výkonného zařízení v podobě asic mineru.
Záleží jen na vás, pro co se rozhodnete. Ať už však budete poptávat asic miner anebo GPU miner, vždy je výhodné, objednat si takový miner u spolehlivé firmy, kde budete mít jistotu, že za své peníze získáte opravdu kvalitní zboží se solidní zárukou, k tomu dostanete českou fakturu, a navíc budete moci platit v korunách a ne v kryptoměně, kterou dost možná ani zatím nemáte. Obrátit se na dobrého obchodníka je tedy základ. Navíc vám může pomoci i v situaci, kdy si nebudete vědět rady se sestavením svého hardwaru či s jeho uvedením do provozu, což mnozí zákazníci jistě ocení.

piktogram

Ať už si však zvolíte jakoukoli digitální měnu, vždy se snažte být při její těžbě maximálně efektivní a pravidelně vyhodnocujte důležité parametry. Jakmile s těžbou začnete, sledujte veškeré změny, pružně na ně reagujte a neváhejte postupně modernizovat své těžební zařízení.