7 pravidel líčení

Nepodceňujte péči o pleť
Základem pro dokonalé líčení je vaše pleť, která je jako malířské plátno. Tudíž by měla být řádně odlíčená a hydratovaná. Pokud vás trápí nedokonalosti jako jsou pupínky a začervenání, měli byste se zamyslet nad řešeními, jak jim předejít. Zkuste pít více vody, spát alespoň 7 hodin denně a používat kvalitní kosmetiku a krémy. Naším tipem je do této rutiny zařadit oční krém, který předchází stárnutí víček a kruhům pod očima. Také nezapomínejte na krk, který také potřebuje péči, jelikož velmi často odhalí váš skutečný věk.
zrzka s kapucou
Nezapomínejte na podkladovou bázi
Pokud se chystáte nanést make-up nebo stíny, doporučujeme užít podkladovou bázi, která prodlouží jejich výdrž. Tento krok není nutný, ale rozhodně není bezvýznamný. Na trhu existuje nespočet bází, ale z vlastní zkušenosti bychom vám doporučili užít bázi vyhlazující, která je vhodná pro všechny typy pleti a věkové skupiny. Bázi pod oční stíny bychom doporučili hlavně tehdy, kdy vás trápí mastná víčka.
kosmetika pro ženu
Vyberte správný make-up
Slaďte se s vaší barvou pleti a vyberte odstín, který vám bude nejvíce vyhovovat. Dávejte zřetel také na podtón make-upu, který může být buď žlutý, neutrální nebo růžový. Naší vychytávkou je koupit 2 stejné make-upy, které již máte vyzkoušené a vybrat váš nejsvětlejší odstín, který vám vyhovuje v zimním období, a naopak také ten letní, když jste opálení. Můžete je mixovat a tím docílíte perfektního odstínu.
U make-upu je nejen důležitý odstín, ale také textura. Troufáme si říct, že u textury neexistuje žádné dané pravidlo, kterého se držet. Každé pleti vyhovuje jiná textura a také záleží na efektu, kterého chcete docílit. Může se jednat o matný nebo naopak lesklý efekt. Doporučujeme nanášet make-up houbičkou nebo štětcem. Rozhodně nepoužívejte prsty!
Obličej zafixujte
Pokud máte make-up hotov, obličej zafixujte pudrem a poté můžete užít fixační sprej, který prodlouží jeho výdrž na maximum.
 
Vybírejte pouze pigmentované stíny
Nezáleží na tom, jestli jste milovníky high-end kosmetiky nebo dáváte přednost drogérii. Vždy volte stíny takové, aby byly dostatečně pigmentované, neopadávaly a aby vydržely držet na víčku. Jejich pigmentaci můžete vyzkoušet tzv. „swatchem“ z testeru paletky na ruku a ní uvidíte, jak se stín tváří v reálu a zda je tak hezký, jako se tváří v paletce.
Zdůrazněte kontury obličeje
Váš obličej můžete zdůraznit hned několika způsoby – bronzerem, tvářenkou a rozjasňovačem (highlighterem). NÁŠ TIP: Abyste poznali, kam nanést bronzer, doporučujeme vyšpulit rty a do míst, kde se naše kontury zvýraznily, nanést bronzer. Tvářenku a rozjasňovač nanášejte úplně jako poslední.
Nepodceňujte péči o rty
O vaše rty se můžete starat klasickým balzámem na rty, nebo jim můžete dodat extra péči v podobě lip scrubů anebo třeba masek na rty, které jsou v poslední době velmi populární. Pokud vás trápí úzké rty, nezoufejte. Mnoho firem nyní vyrábí lesky a rtěnky s „plumping“ efektem, který vaše rty vyplní.