Kvalitní sezení se vám vyplatí

Jen málokdo nad třicet let v životě nezažil bolest zad. Většinou se nejedná o nic vážné, obvykle stačí se jen na chvíli protáhnout, ale jakmile se z tohoto jednorázového problému začne vytvářet dlouhodobý nešvar, měli byste jednak navštívit fyzioterapeuta, druhak popřemýšlet o tom, jestli máte doma či v práci tu správnou židli. V případě, že se nejedná o žádný zázrak, mohou bolesti v oblasti bederní, ale krční páteře pocházet právě od špatného sezení. Tento problém odstraníte nejen díky správnému cvičení, ale hlavně pomocí nové daleko pohodlnější židli.
různé stoly

Dobré pro záda

Výběr různých kancelářských židlí je v současné době opravdu pestrý a vybrat si tak dokáže prakticky každý. Ne každý však umí vybrat takový typ, který mu bude dokonale sedět. Navíc se v tomto případě nesmíte příliš dívat na cenu. I židle, které nejsou moc drahé, mohou být relativně dobré, ale není to pravidlem. Obecně platí, že za kvalitní sezení zaplatíte deset tisíc korun a výše. Není to zrovna malá částka, ale pokud sedíte minimálně sedm až osm hodin denně v kanceláři za stolem, měli byste si dopřát luxus a investovat do kvalitní židle. Přeci jen, záda máte jenom jedna a bylo by škoda si je zničit je kvůli tomu, že dlouhodobě sedíte špatně.
kolečková židle venku

Pohodlí

Nejdůležitější vlastností kancelářské židle je její schopnost přizpůsobit se tělu uživatele. Měla by tedy být v první řadě dokonale ergonomická. V opačném případě se židle nebude přizpůsobovat vaší páteři, ale páteř vaší židli. Po pár dnech užívání to asi nepoznáte, ale během několika týdnů už mohou přijít první potíže a za pár měsíců už můžete být křiví jako paragraf. Tomu byste se měli vyhnout stůj co stůj. Problémům se zády uniknete správným cvičením, a to i v kanceláři, a samozřejmě i díky ergonomické židli. Nebojte se vyhradit si na její koupi klidně i deset patnáct tisíc. Vaše záda vám za tuto investici budou vděčná.