Itálie

Itálie

 Itálie je jedním z míst, která nabízejí mnoho možností ke strávení krásné dovolené. Zvláště ti, kteří milují teplo si zde přijdou na své. Opalování, plavání či potápění zde umožňuje velký počet krásných pláží. Řadí se sem třeba pláže na ostrově Elba, krásná zátoka v rezervaci Zingo na Sicílii, Cala Luna v Sardínii nebo třeba Positano Spiaggia v Sorrentu. 

 Pro milovníky turistiky je krásným zážitkem dovolená v Dolomitech. K vidění jsou zde nejen skalní masivy, ale i mnohá jezera. Dolomity nabízejí mnoho, finančně dostupných, ubytování . 

 Během dovolené v Itálii stojí za návštěvu město Milán, které je známé třeba svým operním divadlem La Scala. 150m vysoká katedrála Narození Panny Marie je další velkou chloubou města Milán. 

vatican-g69f1ab55a_640

 Jedním z turisticky nejnavštěvovanějších míst Itálie je hlavní město Řím. Oblíbená je návštěva Svatopetrského náměstí ve Vatikánu a Vatikánských zahrad s množstvím fontán, soch a jeskyní. Za prohlídku při návštěvě Říma určitě stojí Bazilika Svatého Petra, Sixtinská kaple nebo Andělský hrad. Koloseum ročně navštíví kolem 7 milionů turistů. Zde se konaly zápasy gladiátorů. Mnoho návštěvníků Kolosea se shoduje na tom, že je tu stále slyšet zvuk bojujících mužů. 

 Ve městě San Marino je možné navštívit místa jako je náměstí Piazza Della Liberta s hlavním sídlem vlády, Muzeum voskových figurín nebo třeba přírodní park San Marino Nature Park. 

 Při cestě do Benátek je nezapomenutelným zážitkem , využijeme-li lodní dopravu. V Benátkách můžeme, mimo jiné, navštívit Baziliku sv. Marka. Benátky jsou známé velkým množstvím gondol a gondoliérů, jejichž služby si můžeme pronajmout. 

 Florencie je dalším místem s mnoha historickými památkami. Zde se v Academia Gallery vyjímá 4m vysoká mramorová socha Davida v renesančním slohu od Michelangela Buonarroti. 

michelangelo-ge8c1379e7_640

 Ostrov Sicílie nabízí návštěvu mnoha krásných historických památek. Například město Sirakusi je těchto památek plné. Nalezneme zde třeba známý Apollónův chrám nebo třeba Řecké divadlo. V Sicílii je mnoho krásných pláží. Nachází se zde stále činná sopka Etna. 

 Na ostrově Sardinie je ráj pro milovníky nádherných pláží. Navštívit zde však můžeme i řadu historických památek, třeba královský palác ze 14.století Palazzo Regio. 

 Kromě nebesky modrého moře, které láká na ostrov Korsika, zde můžeme navštívit třeba historické město Sartene.