Hračky pro děti do dvou let

Děti potřebují stimulovat hračkami již od opravdu útlého mládí, v podstatě hned od narození. Nepotřebují jich moc ale nějaké hračky určitě potřebují. Jaké hračky pořídit pro děti do dvou let aby měly aspoň trochu smysl?

čtení knihy

Děti do půl roku

miminka do půl roku většinou moc hraček nepotřebují, stačí jich opravdu pár. Co se vám bude hodit? Kontrastní obrázky, leporelo, nebo třeba mantinel do kočárku s kontrastními obrázky. Malá miminka nejvíce vnímají právě tyto kontrastní obrázky, které by měly být hlavně dostatečně velké, aby je dítě opravdu vidělo. Hodit se vám budou také kvalitní kousátka a štěrchací hračky, které se budou dítěti pěkně držet v ruce. Vybírejte spíše lehké a hladce uchopitelné hračky, které se budou dítěti dobře držet.

kostky

Děti do roka

Od půl roku do roku se dítě začíná mnohem více pohybovat a potřebuje k tomu také spoustu stimulů. Určitě se mu budou líbit hračky, které se lehce pohybují dopředu a bude je moci následovat. Stejně tak i třeba lezoucí válec, který se před dítětem bude kutálet a třeba vydává i nějaký lehký zvuk. V tomto období děti zabaví také zvukové hračky s různými písničkami a básničkami. Stejně tak se v tomto období věnujte i čtení knih a prohlížení obrázků, které dítě začne pomalu poznávat a přidávat třeba zvuky, které vydávají zvířata a stroje.

Děti od roku do dvou let

Děti od roka do dvou let se čím dál více pohybují, běhají v prostoru a ocení i různá odrážedla a další pohybové hračky, jako jsou autíčka, motorky a tak dále. V tomto období také zdokonalují svoji motoriku, která je lepší a lepší. Dětem se budou líbit různé stavebnice, jen si hlídejte, aby byly dostatečně velké. Stavebnice mega bloks s mašinkou Tomáš bude to pravé pro vaše děti. Je velká tak akorát do ruky, nemůže ji spolknout a zároveň se dětem dobře drží. Přichází ten správný čas pro stavění komínů z kostek.