Dovolená s nádechem tajemna

Jasně že moře je moře, ale proč nezůstat u nás. Země je to krásná, přírodním bohatstvím oplývající, plná lesů, vod, památek, jak těch přírodních, tak těch které byly vytvořeny lidskýma rukama. Naše země je také místem, kde se vyskytuje pozitivní, ale i negativní energie. Ta negativní je často tam, kde došlo v naší historii k nespravedlivým tragédiím, které byly tak intenzivní, že jejich energetická stopa zůstává na místě dodnes.

Vydejte se za záhadami

V rámci dovolené můžete nejen taková místa objevovat. Můžete ale i pátrat po paranormálních jevech, po různých „strašidlech“ či jiných entitách, které nejsou v naší zemi ojedinělé.

A pro své děti objevíte kus historie, o které se budou učit i v hodinách dějepisu.

 Z tohoto pohledu i účelu vzdělání vašich dětí, se jeví jako místo vhodné k návštěvě obec Vraclav. Že vám to něco říká? No jistě, byli jste v hodinách dějepisu pozorní. Roku 1108 zde byl na příkaz knížete Svatopluka vyvražděn téměř celý rod Vršovců, který čítal téměř 3000 sob.

Kříž u cesty

Myslím, že slovo vyvražděni, je velice citlivé označení toho co se onoho roku stalo. Podle mne nešlo o vraždění, dokonce bych to nenazval ani lynčem. Šlo o nechutná jatka. K lidem pověřeným exekucí se přidal pološílený dav, který nešetřil nikoho. Ani ženy nebo děti. Ti co přišli o hlavu na špalku, měli v podstatě štěstí, protože to měli za sebou ráz na ráz. Ostatní zhynuli cestou na popraviště, nebo dokonce už ve svých domech. Dav odsouzené k smrti kamenoval a snažil se je za živa, někdy úspěšně, roztrhnout za živa. Není divu, že zde negativní energie na některých místech jen prýští. Jenže ve Vraclavi jsou i místa s energií opačnou, pozitivní. Jako by svět chtěl, aby vše bylo v rovnováze. Je zde Magické údolí s kostelem sv. Mikuláše. Byl postaven u studánky s léčivou vodou, u které si tehdejší poustevník vyléčil nemocné oči. Toto místo na vás dýchne pokoj a mír.