Co to znamená, když se dostanete do insolvence

Především insolvence je určená pro lidi, kteří jsou naprosto neschopní splácet své závazky v podobě, ve které byly tyto závazky uzavřeny. Může to být kvůli velkým smluvním pokutám za pozdní splácení, úroky z prodlení – těch věcí, které mohou nakynout při půjčování peněz je hodně a spousta lidí si to neuvědomuje a ani si takové věci ve smlouvě nečte. Samozřejmě, nemůžete tady napařit 100 % smluvní úrok a pokutu přesahující celou částku, to by byla krásná ukázka lichvy, ovšem celá řada společností si alespoň takto jistí, že nějaký zisk z té půjčky bude ještě nad rámec sjednané úrokové míry.

europe-69526_640

Hypotéka po insolvenci je něco, co se moc nebere a lidé se na to nedívají dobře. Koneckonců ani insolvenční správci mnohdy nedoporučují, abyste si vzali ještě další půjčku zrovna ve chvíli, když jste v insolvenci. Pakliže ale představuje takový úvěr cestu ven a byly by zde daleko lepší podmínky pro splácení, zároveň potřebujete například vyspravit či rekonstruovat, je taková hypotéka naprosto ideální.

financial-3268440_640

Před čím určitě varujeme, kromě hypotéky po insolvenci, tak také před nejrůznějšími nabídkami chytrých lišek a podobných patoků společnosti, které se snaží vydělávat na důvěřivosti a hlouposti lidí, mnohdy i jejich vyčůranosti. Pakliže jste v insolvenci, zaměřte se převážně na co nejrychlejší splacení a vůbec nehleďte na to, jestli potřebujete tohle nebo to. Člověk vydrží ledacos a všechno to počká, jen nejdříve splňte závazky, které máte.

A když už, tak alespoň hypotéka představuje jisté zajištění toho, že alespoň dostanete přeplatek z prodané zástavy, byť to je malá útěcha, pakliže vám bude zabavena jediná nemovitost. Je to riskantní krok, ke kterému musíte přistupovat extrémně zodpovědně a vše si důkladně promyslet. Pokud by se stalo, že byste jenom získali, jděte směle do toho. Pokud jste ale na vážkách, pečlivě změřte všechny proměnné!