Patálie s ucpaným záchodem

Stalo se vám někdy, že se vám zanesla toaleta a trvalo vám snad celou věčnost, než se odpad uvolnil a vše zas bylo v pořádku? Takovéto situace se stávají a nikdo z vás nemůže tvrdit, že se ho to netýká. Záchod se totiž může ucpat komukoli, a to i tehdy, pokud dodržuje správné zásady jeho používání a nevhazuje do odpadu to, co tam nepatří. Na vině totiž může být i venkovní kanalizace. Ale začněme pěkně po pořádku:

instalatér nonstop

Tučné zbytky potravin – odpad na toaletě může být zanesený podobně, jako odpady u kuchyňského dřezu. Někteří lidé totiž do záchodu vylévají i některé ne zrovna vhodné odpadové hmoty. Například mastné kávové sedliny či přepálený olej na smažení. Tuk pak ulpí na stěnách odpadových trubek a může na sebe navázat toaletní papír a další hmotu, čímž vytvoří nepropustnou zátku. Pokud se to stane v delší vzdálenosti od záchodové mísy, může být problém zátku prorazit běžnými prostředky, např. gumovým zvonem.

instalatér při práci

Gumový zvoninstalatér nonstop, jehož zavoláte v rámci havarijního servisu, by vám poradil vyzkoušet i tento osvědčený prostředek. Podtlak gumového zvonu si někdy poradí se zaneseným odpadem docela efektivně. Další dobrou radou je využití některých preventivních chemikálií, např. louhů či kyselin pro čištění usazených nečistot a vodního kamene.

Kanalizace – jak už bylo řečeno, pokud se nepropustná zátka vytvoří v delší vzdálenosti od záchodové mísy, bude nutné volat instalatéry. To ale není jediný problém, který tu může nastat, může dojít i k zanesení kanalizace, což nemusí být způsobeno vaší vinou. Kanalizaci mohou ucpat naplavené kameny, bahno a písek, kartonový papír a plasty v kanalizaci a také prorůstající kořeny či větve stromů a keřů. Tehdy pak musí instalatéři vyjet do terénu se speciálními systémy a provést odborné čištění kanalizace, s nímž si amatéři neporadí.