LED žárovky 40

LEDKA, přesně nazvaná elektroluminiscenční dioda, se vyvíjela poměrně dlouhou dobu a s celou řadou problémů. Když byly konečně všechny potíže překonané, doslova se vřítila do světa světla a wolframovou žárovku poslala na odpočinek.
Elektroluminiscenční dioda dokáže přeměnit elektrický proud přímo na světlo. To je právě elektroluminiscence. Právě kvůli tomu LED diody při svícení nevydávají prakticky žádné teplo. Díky tomu jsou ve srovnání se starými žárovkami úspornější, a navíc nemůžou svým sáláním nic zničit.stará wolframová žárovka
LED technologie je tak dokonalá, že si poradí s požadovanou barvou světla bez přídavku barevných filtrů. Pro běžného uživatele je ovšem nejzásadnější to, LED žárovka spotřebuje mnohem méně elektrické energie než klasická. Oproti starým žárovkám, kde se uváděl příkon ve wattech, u LED diod se uvádí svítivost v lumenech. Je to proto, že dokážou v jednom wattu vyprodukovat mnohem více světla než klasické žárovky.
A vývoj se nezastavuje. Praktické LED žárovky 40 lightpark.cz jsou z řady žárovek, nabízejících určitý úhel vyzařování světla. V tomto případě je to 40°.
Pokud se vrátíme https://www.csfd.cz/film/102778-my-se-vratime/prehled/ ke srovnávaní staré a nové žárovky, můžeme příkon uvedený na LED žárovce vynásobit šesti a dostaneme se k ekvivalentu staré žárovky.
Další bezkonkurenční výhodou u LED žárovek je jejich životnost. Vydrží roky a v okamžiku, kdy se jejich funkčnost blíží ke konci, začnou postupně slábnout, takže svůj konec ohlásí předem. I jejich ostatní vlastnosti, jako je odolnost proti otřesům, nárazům, chladu i častému zapínání a vypínání, z nich udělaly v krátké době nutnou součást domácností i továren a obchodů.venkovní LED osvětlení
LED produkty samozřejmě respektují všechny bezpečnostní a ekologické normy. Neobsahují žádné toxické a sporné látky a po vhození do kontejneru pro speciální odpad, kam se dává elektronika a světelné zdroje, je možné materiál opakovaně využít.