Kvalitní podlaha nejen do exteriéru

Podlaha je základ, to se nedá popřít. V případě, že je nekvalitní, nedá se po ní chodit a je nutné ji předělat. Proto je vhodné vybrat si hned napoprvé podloží, které bude pevné, ale zároveň mu nebude chybět příjemný vzhled, díky čemuž bude fungovat alespoň z části dekorativně. Takovýmto podložím může být kupříkladu i kamínková podlaha. Obvykle se používá primárně v exteriérech, ale ničemu nebude vadit, když její vlastnosti využijete i v interiéru.
dlažební kostky

Co se týče vnitřních prostor, hodí se tento druh podlahy spíše jako podloží na recepci nebo do vstupních prostor restaurace nežli například do kuchyně či obýváku. Přeci jen, i když jde o kvalitu, ne každý chce doma chodit po kamenech, přesto, že jsou ploché. Daleko více využití mají kamínky kupříkladu na zahradě. Kamenná podlaha je vhodná jak pro terasu, tak i jako podloží okolo bazénu. Z kamenů můžete rovněž vytvořit pěkné parkoviště, posezení okolo bazénu nebo třeba autonomní zátiší ve vzdálených koutech vaší zahrady. Fantazie není v tomto ohledu vůbec na obtíž, spíše naopak.
vulkanické horniny

Kamínková podlaha nejen hezky vypadá, ale je také vysoce odolná. A to nejen co se týče mechanického poškození, ale také přírodních živlů. Pokud je správně položena, neměla by jí škodit ani voda. Koneckonců, jedná se přeci jen o malé kamínky spojené pryskyřicí. Vysoká odolnost však není její jedinou výhodou. Vzhledem k tomu, že je možné udělat pokládku prakticky na jakémkoliv povrchu, její zbudování trvá daleko méně času nežli u jiných typů venkovních, ale i vnitřních podlah. Jednoduše se kameny nahromadí na stávající podloží a nemusí se vůbec nic bourat. To je hlavně v případě betonových cest nebo chodníků, které se obecně dosti složitě likvidují, velice úlevné. Malé kamenné oblázky jsou navíc poměrně levné, takže vás tento druh podlahy ani nebude stát příliš mnoho peněz, což je také dobrá zpráva.