Koníček, nebo Vaše životní poslání?


Píšu, píšeš, píšeme
Jestliže jste neměli na základní škole problém s tím, dostávat jednu jedničku z pravopisných cvičení
a diktátů za druhou, splňujete jeden z nejzákladnějších předpokladů pro možnost sebeuplatnění v oblasti, o níž bude i nadále hovořeno – v oblasti psaní.
Nemusíte se obávat, nebudeme Vám předkládat návod na to, jak v rámci lekcí kreativní literární tvorby můžete vytvořit novelu, nebo dokonce román, které se stanou knižními bestsellery po celém světě. Pokusíme se Vás však naladit na to, že ne všechny sny jsou nesplnitelnými a cesta za jejich dosažením může začít doslova jedním slovem, popřípadě větou.
barevné tužky
Nové milénium a verbální produkce
Jedenadvacáté století se všemi svými technickými vymoženostmi je doslova baštou pro jedince, kteří si rádi hrají se slovy. Jejich užití k nejrůznějším účelům může představovat Váš nový zisk přitékající do rodinného rozpočtu, a to často i bez nutnosti opustit prostory vlastního domova. Počítače, notebooky, notepady a další výpočetní technologie Vám totiž dopomohou k tvorbě i prezentaci napsaných textů z pohodlí křesla, v němž si po ránu zvyknete dávat šálek horkého čaje nebo voňavé kávy.

Možností je celá řada
Jste po přečtení úvodních dvou odstavců naladěni na výčet možností, kde se lze angažovat, abyste svou lásku ke slovům, psaní a tvorbě mohli přivést k životu? Pak bedlivě poslouchejte, pokusíme se Vám popsat alespoň některé z možností, které jsou při troše snahy a investované energie dostupné praktiky kterémukoli zájemci.
pracovní místo
Kde tedy začít?
Pokud vám nevadí aplikovat své dovednosti v korporátní oblasti, zaměřte se kupříkladu na psaní nejrůznějších reklamních textů – sloganů, příspěvků do magazínů, nebo třeba popisků zboží pro jednotlivé e-shopy.
Máte-li sklony spíše k originalitě než k přesnosti, které je při výše uváděných činnostech často zapotřebí, pak můžete začít pracovat na vlastní prezentaci formou blogu či webové stránky, na níž budete vystavovat své příspěvky týkající se rozlišných témat, událostí či vlastních myšlenek. V případě, že si nejprve chcete ověřit možné ohlasy na podobné příspěvky, než se jim rozhodnete věnovat celý web, pak je vhodné je prezentovat skrze sociální sítě.