Jak správně sladit zimní doplňky?

I zimní doplňky dokážou podstatně změnit váš vzhled, musíte si jen umět správně vybrat a následně vše dobře zkombinovat.
 žena se šálou
Šála
Nejčastěji si ženy a převážně muži pořizují zimní kabáty a bundy v barvách jako je černá, modrá, šedá nebo hnědá. Je to dáno zřejmě i tím, aby nám svrchní část oděvu ladila s boty, které jsou rovněž vyráběny v těchto odstínech. Muži nejraději kombinují svůj kabát s tmavou šálou. Je to logické. Který chlap by si koupil růžovou že? Avšak například červenočerná kostičkovaná šála je na mužích velmi elegantním a mužným doplňkem. Občas to chce zariskovat a pořídit si něco méně obvyklého. Ženám se ve většině případů naopak doporučují nosit výrazné barvy. Nebojte se použít k tmavému či k světlému kabátku barevnou šálu a uvidíte, jak takový doplněk oživí nejen vás, ale i zbytek vašeho oblečení. Vyzkoušejte růžovou, červenou, žlutou, zelenou či různé kombinace barvených proužků. Pokud nejste zrovna dvakrát příznivcem výrazných odstínů, potom si samozřejmě můžete zvolit neutrální černobílou nebo béžovou. Kontrast černé a bílé nikdy neuškodí. Šála je výborným zimním doplňkem nejen k bundám, ale také jako dekorace ke svetrům a tričkům a navíc vás skvěle zahřeje.
 muž v zimě
Čepice
Čepice by nejčastěji měla být slazena právě do stejné barvy jako je šála. Je to set, který není dobré rozdělovat. Jestliže chcete být opravdu in a šik je vhodné dodržovat tuto kombinaci. Potom už nezáleží, zda je čepice s bambulí nebo bez ní. Pořiďte si takovou, ve které se budete cítit dobře. Pokud je to všechno na vás až příliš moc barevné, pak volte čepici černou, šedou, tmavě modrou. Hodí se ke všem typům bund a kabátů.
 dítě u sněhu
Rukavice
Aby vám rukavice dokonale ladily se zbytkem vašeho zimního outfitu, je vhodné pořídit si je, ve stejném odstínu jako zimní kabátek. Opticky se vám prodlouží ruce. K barevným svrškům se doporučuje neutrálně bílá nebo černá barva. Bílá na rukou není moc praktická, a proto většina z nás volí právě druhou variantu. Nezoufejte, i tmavá na vašich dlaních nemusí být nudná. V obchodech je široký výběr semišových či pletených rukavic s kamínky, barevnými ornamenty, třpytkami. Nedílnou součástí jsou rukavice s kožíškem či bez něj ozdobeny různými doplňky jako jsou například přezky, mašličky, spony. Působí na rukou velmi elegantně a dokonale splní svůj účel.
 
 
Tip pro ženy: Pokud chcete být úplný expert v oblíkání na zimu, pak je nutné si pořídit také válenky v stejném odstínu šály a čepice. Budete nepřehlédnutelné a zároveň velmi módní.