Jak změnit váš domov na oázu pohody

Přicházíte po celodenní práci domů a hledáte odpočinek? A přesto v prostorách vlastního domova není pro vás snadné vypnout a užívat si klid a pohodu? Jste na pokraji vyhoření a toužíte po odpočinku? Problém nemusí být vždy ve vás. Důvodem neklidu může být také vaše prostředí. Nemusíte se cítit pohodlně ve svém domě, protože některé kusy nábytku prostě nejsou na správném místě, nebo design stěn vás nepodporuje v relaxaci. Zdravé bydlení je jako zdravá strava, je otázkou motivace a živého prostředí!
muž v houpací síti

Tip 1: vytvořte si oblíbené místo

Ať už je to staré křeslo, několik tlustých polštářů na podlaze, nebo houpací síť, místo, kde se lze uvolnit, je důležité pro mysl a tělo. Přidejte měkkou přikrývku a pěkné polštáře a možná i malý výběr vašich oblíbených knih? Kromě toho si vyberte místo, které je co nejdále od televize, topení, telefonu a reproduktorů. Na oblíbeném místě je důležité užívat si klidných hodin, omezit stres a podporovat radost ze života.
tapeta za postelí

Tip 2: dřevo místo plastu!

Při zdobení vašeho interiéru byste se měli alespoň částečně zaměřit na dřevěné prvky. Nemusíte mít celý kuchyňský kout nebo kompletní obývací pokoj s dřevěným nábytkem. Jednotlivé prvky jako jídelní stůl a dřevěné židle jsou již dostačující.

Tip 3: barvy pro duši

Pokud nemůžete usnout, měli byste přemýšlet o změně barvy ložnice. Modrá má například extrémně zklidňující účinek a podporuje klid. Ale nepřehánějte to: pěkná tmavě modrá miska na komodu, světle modré a bílé záclony a velký modrý přehoz samozřejmě postačí. Ten, kdo má žluté zdi, je ráno ostražitější a má lepší náladu. Nebo se vám líbí červená? To je ta správná barva pro vaší koupelnu, ať už jsou to červené ručníky nebo několik červených skříňových panelů, červená vás probudí a ráno se svěží.

Tip 4: rostliny pro dobrou náladu

Pokoje bez rostlin podvědomě způsobují, že se necítíme dobře. Jsou proto nepostradatelné v obytných místnostech, jako je obývací pokoj. Péče o rostliny je také jako wellness dovolená pro duši. I umělé rostliny jsou dobrým řešením pro ty, kdo nemají chuť se o skutečné květiny starat.

Tip 5: vsaďte na lehké akcenty světla

Osvětlení ovlivňuje neuvěřitelně kvalitu života. Pokud máte uprostřed místnosti velké, jasné světlo, vyměňte jej za několik měkkých světelných zdrojů rozložených po celé místnosti.

Proč musí být pořádek

Je to bohužel tak: pořádek uklidňuje. Buďte však přitom v pohodě, není to o žádné malé prachové vločce, ale spíše o hrubém pořádku, který uklidňuje oči a podporuje vitalitu a rekreaci. Když je náš domov chaotický, ztrácíme přehled a máme paniku, nervujeme a jdeme do stresových situací. Takže si udělejte pohodlí jen tehdy, když držíte své čtyři zdi v pořádku.

Zlepšení pohody v domácím prostředí

Stejně jako se říká, že zdravá mysl žije ve zdravém těle, tak i zdravé tělo také potřebuje zdravé prostředí. Byt, ve kterém se cítíte pohodlně, zvyšuje rovnováhu, kvalitu života a zdraví, zkrátka pohodu ve vlastním těle a nahrazuje tak například jednu masáž zad nebo dietu!